LT EN

Noriu pastatyti tvorą. Nuo ko pradėti?
 • pirmiausia pagalvokite kokias funkcijas tvora turėtų atlikti: užtikrinti privatumą, apsaugoti valdas, puošti sklypą ar pan.  Nuo to priklauso tvoros uždarumas, aukštis, medžiagų, iš ko bus pagaminta tvora, pasirinkimas...
 • pasirūpinkite, kad būtų  pažymėtos Jūsų sklypo ribos (matininko sukalti stulpeliai);
 • apsispręskite kiek pinigų galite tam skirti: žinodami preliminarią pinigų sumą galime patarti iš kokių medžiagų gaminti tvorą, pvz. pageidaujant uždaresnės tvoros galima ją gaminti iš cinkuotų ar aliuminio profilių arba, jei tai yra per brangu, galima rinktis pigesnę, medinę tvorą. Šiame etape galime paskaičiuoti  preliminarią sąmatą;
 • visus kitus niuansus, sužinosite atvykę pas mus į biurą, K. Petrausko 8, Kaunas...
Ar būtinai tvorai reikia pamato?
 • Pamatas yra būtinas tik tais atvejais, kai tarp sklypų yra žymus aukščio skirtumas ir reikia, kad pamatas sulaikytų žemes. Kartais paprasto pamatėlio gali ir neužtekti - tada reikia daryti atraminę sienelę. Visais kitais atvejais pamatas nėra būtinas.
Kokio maksimalaus aukščio gali būti tvora?
 • Maksimalus tvoros aukštis, kuriam nereikia leidimo, yra 1,8m.
Ar reikia tvorai specialios priežiūros?
 • Taip, priklauso iš ko tvora yra pagaminta. Medines tvoras praėjus keleriems metams būtinai reikės nušveisti,  naujai impregnuoti ir perdažyti. Be to, nepamirškite, kad medis yra gyvas ir veikiamas lietaus bei temperatūrų skirtumo, jis kraiposi. Paprastas, necinkuotas metalines tvoras (pvz. kaltines) po tam tikro laiko reikės nušveisti ir perdažyti.  Plastikinėms tvoroms bei mūsų siūlomoms tvoroms iš cinkuotų dažytų profilių ar aliuminio reikalinga minimali priežiūra: jų nereikia dažyti ar  perdažyti, bet  kartas nuo karto nuvalyti ir nuplauti tiesiog būtina.
Ar tvora gali būti tik standartinių aukščių ir pločių?
 • Ne, mes pagaminsime ir sumontuosime tokią tvorą, kokios reikės būtent jums: su peraukštėjimais, tokio aukščio, kokio galbūt jau yra pas jus sumūryti stulpai ir pan. Tačiau visais atvejais yra tam tikrų rekomendacijų, į kurias būtina atsižvelgti. Todėl prieš pradėdami darbus, paskambinkite mums pasitarti, kad nepadarytumėte klaidų, kurios gali sumažinti pasirinkimą ar iškelti tvoros kainą. Standartinių matmenų yra tik segmentiniai tinklai,  tvoros iš PVC ir kai kurios "kaltines" imituojančios tvoros, vežamos iš užsienio. 
Kiek kainuoja tvora 6 arų sklypui?
 • Deja, bet į šį klausimą, atsakymo iš karto neišgirsite. Ir ne dėl to, kad mes jo pasakyti nenorime, bet yra per daug dedamųjų: kokie stulpeliai, kokio aukščio tvora, uždaresnė ar atviresnė, ar reikalingas pamatas, kokie tinkami ir pageidaujami vartai ir t.t. Kiekvienam suskaičiuosime atskirai ir pranešime kainą... Nepamirškite, kad gali būti įvairių tvoros variantų ir drauge galėsime rasti jums tinkamiausią.
Ar galima iš tų pačių profilių pagaminti ir balkono turėklus?
 • Taip, tai ir rekomenduojame. Tokiu atveju viskas gražiai dera tarpusavy  ir sudaro vientisą vaizdą. Pažiūrėkite nuotraukas "Mūsų darbų galerijoje".
Ar atliekate tvoros montavimo darbus?
 • Įmonė atlieka visus darbus: subetonuoja metalinius stulpelius arba betoninius blokelius, sumontuoja tvoros elementus, vartus, vartelius, jei reikia, padaro pamatą, įrengia automatiką.
Kokie yra įstatymai tvoros statybai?
 • Griežtų norminių aktų tvoroms nėra, tačiau visi reikalavimai tvoroms yra susiję su jų aukščiu, kiaurymių plotu ir medžiagų naudojimu. Svarbiausia yra paisyti sklypo ribų ir neišsikišti į kaimyno pusę. Tvorų  statybą reglamentuoja Statybos techninis reglamentas STR 1.01.07:2002.
Ar gaminate tvoras iš medžio imitacijos profilių?
 • Ne, tokių tvorų negaminame ir nerekomenduojame. Šios tvoros yra gaminamos iš vadinamos plastizolio tipo skardos. Mūsų klimato sąlygomis, ši skarda  nepasitvirtino ir tokie skardų gamintojai, kaip RUUKKI jau daugiau kaip 5 m. jos nebegamina. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad mazdaug po 6 -7 metų plastikas atšoka nuo skardos ir pradeda lupinetis. Taigi, nors plastizolis, kaip medžiaga yra labai atspari įbrėžimams, rekomenduojama daugiau naudoti viduje. Be to ši skarda yra nepraktiška, nes medžio imitacijos faktūroje esančiuose įdubimuose kaupiasi nešvarumai, kuriuos yra sunku pašalinti. 
Kodėl skiriasi  skirtingų gamintojų samatos už panašią tvorą?
 • O kodėl skiriasi batono kainos? ... Viskas priklauso nuo to iš kokių medžiagų ir kaip gaminama tvora, vartai, varteliai ir ar viskas įskaičiuota į sąmatą. Pvz. vartų rėmas gali būti tik gruntuotas, gruntuotas ir dažytas rankomis arba gali būti dažytas milteliniu būdu -skiriasi ne tik išorinis vaizdas, bet ir ilgaamžiškumas. Arba, kalbant apie horizontalias tvoras iš cinkuoto plieno profilių, laikantieji loveliai gali būti tiesiog sulankstyti iš tos pačios skardos arba pagaminti iš storesnės cinkuotos ir milteliniu būdu nudažytos skardos. Tas pats liečia ir stulpelius - net  lyginti negalima paprastų metalinių rankomis dažytų (kartais net negruntuotų)stulpelių su milteliniu būdu dažytais aliuminio stulpeliais. Mes visada siūlome patikimiausią variantą, bet  Jūsų teisė rinktis...
Ar labai svarbu kokie tvoros stulpeliai?
 • Taip, šitoje vietoje siūlytume labai netaupyti, nes tvoros užpildą pakeisti galėsite gan nesunkiai, bet jei stulpeliai bus netinkami arba pradės rūdyti, problemų neišvensite.
 
2015-03-18
Vertikalios tvoralentės ir elastinės plytelės
2014-03-21
STAGNOLI VARTŲ AUTOMATIKA


Visos Naujienos